14 stycznia 2015 21:04 | Aktualności

IV Interdyscyplinarny Konkurs Mickiewiczowski - 16.12.2014

W dniu 16 grudnia 2014r. odbył się w naszej szkole IV Interdyscyplinarny Konkurs Mickiewiczowski. Do konkursu zgłosiły się 4 zespoły z kaliskich szkół podstawowych oraz jeden ze Skalmierzyc. Uczniowie zmagali się z zadaniami z języka polskiego, matematyki, przyrody, języka angielskiego oraz krajoznawstwa. Wszystkie zadania nawiązywały do życia i twórczości patrona naszej szkoły - Adama Mickiewicza.

Po sprawdzeniu prac konkursowych i dogrywce polegającej na rozpoznaniu miejsc związanych z Mickiewiczem wyłoniono zwycięzców. I miejsce zajął zespół w składzie: Laura Cichorek, Julia Owczarek i Aleksandra Nowacka ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Kaliszu. II miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 7. Naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Czarnecka, Natalia Kołodziejczak i Dominik Markiewicz. III miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 14. Byli to: Zuzanna Domżol, Sara Fojt i Katarzyna Mielczarek. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w formie dyplomów i książek.

IV Interdyscyplinarny Konkurs Mickiewiczowski 16.12.2014