Dyrektor szkoły przyjmuje Rodziców we wtorki od godz. 15.30 do godz. 16.30::Terminy "Godzin dla rodziców" oraz zebrań dla rodziców opublikowane są w Kalendarzu w dzienniku elektronicznym.::Pedagog przyjmuje w poniedziałki od godz. 11.00 - 16.00, we wtorki od godz. 9.00 - 14.00, w środy od godz. 10.00 - 14.00, w czwartki od godz. 9.00 - 14.00, w piątki od godz. 9.00 - 12.00.

12 października 2017 10:06 | Aktualności

Święto Gruszki 2017

Lukasówka i konferencja  - to odmiany soczystych i smacznych  gruszek, które królowały podczas swojego święta w Naszej Szkole. Projekt edukacyjny pod nazwą Święto Gruszki, po raz pierwszy został zorganizowany 10 października. Świętowały oddziały przedszkolne i klasy I-III.

Projekt głownie ma na celu utrwalenie zdrowych nawyków żywieniowych u uczniów, a także zachęcenie dzieci do  jedzenia owoców i warzyw.

W ramach Święta Gruszki wśród uczniów przeprowadzono pogadanki na temat wartości odżywczych i zdrowotnych owoców z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych. Uczniowie tworzyli hasła promujące spożywanie gruszek, zagadki i quizy o owocach. Podczas warsztatów plastycznych wykonywali wydzieranki z kolorowego papieru i kolorowe przywieszki w kształcie gruszki.

54.jpg

Gruszka królowała też na matematyce. Dzieci z oddziałów przedszkolnych segregowały, porównywały i klasyfikowały zbiory owoców, dzieci starsze ważyły owoce. Gruszka była też głównym tematem na zajęciach w szkolnej świetlicy.

67.jpg

Na święto Gruszki klasy i korytarze zostały specjalnie ozdobione, w pomieszczeniach królowały kolorowe owoce i ciekawe hasła. Na koniec uczniowie degustowali gruszki w różnych postaciach – były gruszki w jogurcie, sok gruszkowy, napój, ciastka i gruszkowe galaretki, a także babeczki.

Zdjęcia:

Święto Gruszki 2017